Gita İnşaat Plaka Okuma Ve Plaka Tanıma Sistemleri

%100 YERLİ!
Dikdörtgen ve kare plaka tanıyabilen ilk ve tek yazılım.
TÜRKİYEDE İLK !

 Tamamen Yapay Görme, Nesne Tanıma, Yapay Zeka, Resim ve Video İşleme teknolojileri üzerine yoğunlaşmış bir firmadır.Ürettiği yazılımların bir çoğu toplam 28 ülkede kulanılmaktadır!

Tamamen Türk mühendisleri tarafından geliştirilmektedir.Servis ve Bakım garantisi tamamen Türkiye'den.

Türkiyenin ilk ve tek kare plaka tanıma özelliğine sahip yazılım!

Araç üzerinden sökülmüş veya sahte imâl edilmiş plakalar ile yapılacak sahtekarlıkları önler sadece GİTA tarafından kullanılan bu özellik bir plaka tanıma sistemi'nin olmazsa olmazıdır! (opsiyonel)

E-ODS (Elektronik Olasılık Değerlendirme Sistemi) özellikle yetkili giriş-çıkışlarında gözle seçilemeyen plakalar için olasılık değerlendirmesi yapar ve bir kare görüntüden birden fazla plaka üretip sistemi güçlendirir.

PTS (Plaka Tanıma Sistemi) Nedir?

Plaka Tanıma Sistemi (Plaka Tanıma Sistemi veya Plaka Okuma Sistemi) Araçları, plakalar numaraları vasıtasıyla tanımaya yarayan bir görüntü işleme teknolojisidir. Bu teknoloji yetkili giriş-çıkış sistemleri, güvenlik uygulamaları, trafik projeleri ve uygulamalarda anlatılacağı şekilde birçok değişik amaçla kullanılabilmektedir.

Gita İnşaat Plaka Tanıma Sisteminin Yapısı

Kamera: Görüntüyü bilgisayar ortamına almak için kullanılır.

Aydınlatma: Her koşulda aynı kalitede görüntü alınmasını sağlamak için kullanılır.

Çerçeve Yakalayıcı: Bilgisayarın görüntüdeki bilgiyi okuyabilmesine yarayan ve
kameralarla bilgisayar arasında köprü görevi yapan ara yüzdür.

Bilgisayar: Plaka Tanıma Sisteminin okuma yazma tanımlama ve benzeri tüm
uygulamalarını çalıştırmaya yarayan bir bilgisayar.

Yazılım: Araç plakasını okuma işlemi için gerekli olan program.

Veri Tabanı: Önceden kaydedilmiş bilgilerin kayıtlı olduğu bir yerel bilgi bankasıdır,
burada okuma sonuçları, kayıtları ve isteğe göre başka kayıtlar tutulabilmektedir.

Uygulama alanları

Otopark : Plaka numarası otomatik olarak üyelerin giriş yapması ve üye olmayanların park ücretini hesaplamak (giriş ve çıkış zamanlarını karşılaştırarak) için kullanılır.Site giris cıkısları, fabrika giriş çıkışları.vs.

Giriş Kontrolü : Kapı, izni olan üyeler için otomatik olarak güvenli alana açılır. Olaylar bir veritabanında tutulur ve olayların tarihlerini araştırmak için kullanılabilirler.

Paralı Geçiş : Araba plakası paralı yoldaki geçiş ücretini hesaplamak için kullanılır.Bu kurulumda araba plakası, araç paralı geçiş şeridine girip geçiş kartını tanıttığı zaman okunur. Aracın bilgileri veri tabanından alınır ve geçiş bilgileriyle karşılaştırılır. Sahtekarlık gibi bir durumun olması halinde operatör bilgilendirilir.

Sınır Kontrolü : Arabanın plakası ülkeye girişte veya çıkışta kaydedilir ve sınır geçişlerini izlemek için kullanılır. Bu kurulum ülkenin tüm sınırlarını kapsar.

PLAKAPAN PTS
 • Site Uygulaması konut alanlarının içerisine giriş yapmak isteyen araçların plakalarının tanımlanmasına yönelik geliştirilen bir yazılımdır. Sistem site giriş ve çıkışlarına yerleştirilen kameralar sayesinde alınan görüntüler üzerinde tanımlama yapmaktadır. Tanımlanan araç plakaları aynı zamanda veritabanına kayıt ve sorgulama yapabilmektedir.
 • Sorgulamalar izinli araç veritabanı veya izinsiz araç veritabanından çevrimiçi sorgulama yapma imkânı sunmaktadır. Sorgulanan araç plakası izinli veritabanında kayıtlı ise sisteme bağlı olan bariyeri devreye sokarak araç geçişine olanak tanır.
 • İzinsiz bir araç durumunda sistem sesli ve görsel bir biçimde uyarı vermektedir. Ayrıca siteye gelen misafir araçların veya geçici araçların kayıtları yapılarak geçici geçişleri sağlanabilmektedir. Bu sistem sitelere giriş çıkış yapan araçların kontrolünü, denetimini ve trafik yoğunluğunu önlemek amacıyla tasarlanmıştır.
 • Güvenlik seviyesi arttırıldıkça site girişlerinde her seferinde bekletilen üyelerin bazen güvenlik personeli ile tartışma yaşaması sonucunda memnuniyet seviyesi düşmekte ve zamanla bu sürtüşmeler sonucu personel görevini daha özensiz yapmaya başlamaktadır. Plakapan Plaka Tanıma Sistemi bu durumu önlemenize yardımcı olmaktadır. Plakapan Plaka Tanıma Sistemi herhangi bir kart, kumanda ya da herhangi bir cihaza gereksinim duymadan araçları plaka okuma yöntemiyle tanıyarak site otoparkları için güvenilir bir yönetim sistemi sunar. Bu sayede diğer yöntemlere oranla maliyet avantajı ve daha kolay yönetim sağlanır. Çoğu zaman güvenlik personelinin kontrolü esnasında site giriş önünde bekletilmenin yanı sıra kumanda, kart vs. aparatını kaybeden-bulamayan üyelerden ötürü de site girişi önünde bir kuyruk oluşması söz konusudur.
 • Siteye yeni güvenlik personeli alımı, yeni üyelerin katılımı, üyenin aracını değiştirmesi yahut ek araç alması durumunda da personel için yine bir tanıma, ayırt etme dönemi yaşanacaktır ki bu durum üyeyi meşgul edeceği için yeni bir sorun oluşabilecektir.
 • Gita İnşaat Plakapan PTS Kullanımının Avantajları
 • Hırsızlık kontrolü,
 • Kumanda, kart, etiket (sticker), sensor tarzı cihazlara ihtiyaç duymaz.Araca hiçbir
  aparat takılmadan tamamen temassız çalışır,
 • Ek bir maliyet gerektirmeden mevcut tüm bariyer ve loop sistemlerine entegre
  edilebilir,
 • Üye fotoğrafı görüntülenerek güvenlik seviyesi arttırılabilir,
 • Zaman kısıtlı ve bölge tanımlı misafir araç giriş ve çıkışlarını kontrol eder,
 • Hizmet ve taşeron araçlar için saat kısıtlaması,
 • Operatör ve yetki tanımlama esnekliği sağlanılır,
 • Tüm operatör işlemleri kayıt altında tutulur,
 • Site giriş ve çıkışlarında çalıntı araç kontrolü yapılabilir,
 • Saat, kapı, giriş, çıkış, üye, misafir vs. bazlı esnek raporlama imkânı,
 • Giriş-çıkış yapan tüm araçlar resimleriyle kaydedilir ve geriye yönelik kayıtlar
  incelenebilir,
 • Kara listeye eklenen bir araç gelirse güvenlik görevlisi uyarılabilir,
 • Site üyesi veritabanı,
 • 7/24 kesintisiz çalışabilme özelliği,
 • • Uzaktan erişim, yönetim, raporlama ve teknik destek özleği.